ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ
Напишіть, будь ласка, ваші дані та запит
Я погоджуюсь на використання моїх персональних даних
ХАРЧОВА АЛЕРГІЯ: ВИЯВИТИ НЕ МОЖНА ЗВОЛІКАТИ
Алергія на харчові продукти є одним із найпоширеніших алергічних захворювань. І що бентежить найбільше — частіше вона діагностується в дітей. Так, у країнах Європи і Північної Америки поширеність харчової алергії становить 6-8% серед дітей до 3 років. Більше того, за останнє десятиріччя зареєстровано приблизно на 20-30% більше хворих на цей недуг. І це невтішний факт.

Пропоную розібратись із тим, що ж таке харчова алергія і чим вона небезпечна.

Якщо пояснювати простими словами, то харчова алергія — це реакція імунної системи організму на продукти харчування. Під час неї організм оцінює продукт як негативний та виробляє велику кількість захисних антитіл.

Таку реакцію може викликати абсолютно будь-який продукт, особливо в тому випадку, якщо він має в складі барвники, консерванти, ароматизатори та стабілізатори. Найпоширенішими харчовими алергенами вважаються: горіхи, риба та морепродукти, шоколад, мед, цитрусові, яйця та глютен.

Харчову алергію не слід плутати з непереносимістю харчових продуктів, що розвивається не за участі імунологічних механізмів, а спричинена недостатністю ферментів чи вживанням токсичних речовин.

Найпоширеніший симптом алергії — висипи на обличчі або тілі. Крім того, відзначаються: почервоніння, свербіж, лущення, утворення лусочок чи попрілостей, особливо в діток.

Із боку шлунково-кишкового тракту алергія може проявлятися блювотою, відрижкою, частими та рідкими випорожненнями, кольками та здуттям.

Найбільш небезпечним симптомом алергії вважається набряк Квінке. Він провокує набряк гортані. При цьому можуть відзначатися: кашель, задишка, часте дихання, посиніння обличчя.

Симптоми харчової алергії зазвичай з'являються протягом декількох хвилин після того, як ви з'їли продукт, на який реагує організм. Але не пізніше, ніж протягом 1-2 годин від моменту прийому їжі. Бувають випадки, коли симптоматика «затримується», але все одно симптоми з'являються протягом кількох годин і не пізніше, ніж через кілька днів.

Якщо у вас або у вашої дитини є хоча б один із перерахованих симптомів, вам обов'язково слід проконсультуватися з лікарем, щоб він допоміг визначити, що саме спричинило алергічну реакцію.

Адже діагностувати харчову алергію складно. Однак немає нічого неможливого.

Перш за все, аби виявити, на що реагує організм, важливо прибрати з раціону продукти, які, ймовірно, можуть бути алергенами. Наприклад, коров'яче молоко, пшеницю, глютен у будь-якому вигляді, яйця, цитрусові, горіхи та інше. Прибирати їх необхідно по одному, тобто спершу відмовитися від одного продукту, потім – другого і так далі.

На цьому етапі слід завести щоденник симптомів. У ньому варто записувати всі зміни в організмі, що відбувалися разом із відмовою від того чи іншого продукту. Однак зникнення симптомів — не привід для діагнозу. Щоб він підтвердився, необхідно ввести алерген у раціон ще раз.

У випадку, коли реакція організму на алерген негайна та дуже різка, вводити його важливо під наглядом лікаря. Крім цього, в клініці можна одразу здати лабораторний тест, який вимірює рівень специфічних антитіл до алергенів у сироватці крові. До того ж, як скринінг можна провести групові проби, що містять кілька алергенів.

Також для пришвидшення діагностування можна здати комплекс – алергопанель, під час якого проводяться детальні аналізи на харчові алергени.Алергія — це не вирок.

Однак варто дуже швидко знайти причини, дослідити організм і провести якісне лікування.

У клініці «Якість Життя» можна пройти консультацію дорослого та дитячого лікаря-гастроентеролога, терапевта, пройти призначені лікарем необхідні діагностичні обстеження, такі як ультразвукове обстеження та гастроскопія. А також здати всі необхідні аналізи для встановлення причини алергії. Лікарі одразу призначать лікування та розпишуть дієтичні рекомендації.

Будемо раді вам допомогти. Залишайтеся здоровими!

Наталя Валентинівна Дяченко

Лікар ультразвукової діагностики, гастроентеролог, терапевт вищої категорії
СТАТТІ ТА НОВИНИ
© 2019 ТОВ "Система-ЯКІСТЬ ЖИТТЯ"
Ліцензії та документи
Публічний договір
Ліцензія

*Ліцензія на провадження господарської
діяльності з медичної практики згідно Наказу Міністерства
охорони здоров'я України
19.08.2019 № 1830
ТОВ "СИСТЕМА-ЯКІСТЬ ЖИТТЯ"
м.Київ, вул. Велика Житомирська, буд.14