ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ
Напишіть, будь ласка, ваші дані та запит
Я погоджуюсь на використання моїх персональних даних
ЯКІСНІ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ — ЦЕ ЯКІСНА ПІДГОТОВКА ДО НИХ
Буває таке, що ви обираєте найсучаснішу клініку, де професійні лікарі обстежують ваш організм на інноваційних апаратах, а результати все одно неправильні?

Причина полягає в тому, що підготовка до аналізів — це 50% якісного результату. Тому від вас багато залежить.

Звісно, є різні аналізи та способи підготовки до них. Тому ми зібрали загальні рекомендації та правила підготовки до досліджень, які ми проводимо в клініці. Зберігайте!

Підготовку до планового ультразвукового дослідження органів черевної порожнини: печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки та нирок необхідно планувати заздалегідь:
 • насамперед перед обстеженням необхідно отримати консультацію лікаря-гастроентеролога;
 • безпосередньо перед УЗД не треба їсти протягом 8-12 годин і пити протягом 2-3 годин;
 • дотримуйтеся дієти без сирих овочів і фруктів, соків, чорного хліба та бобових продуктів протягом трьох днів для зменшення метеоризму;
 • застосовуйте еспумізан по 2 капсули 3 рази на добу, а також мезим форте 10 000 по 1-2 таблетки з кожним прийомом їжі, якщо немає інших рекомендацій за добу до проведення дослідження;
 • у разі закрепів за добу до дослідження рекомендуємо прийом послаблюючих засобів або очисну клізму за відсутності протипоказань.

УЗД нирок і сечоводів проводиться з випорожненим сечовим міхуром за 2 години до дослідження та з дотриманням вищезазначених рекомендацій.

До речі, підготовка до УЗД сечовидільної системи – нирок, сечоводів, сечового міхура – проходить майже так само. З єдиною важливою відмінністю — УЗД сечового міхура, на відміну від ультразвукового дослідження нирок і сечоводів, необхідно проводити з наповненим сечовим міхуром. Для цього треба випити приблизно 1,5 літра питної води та походити протягом 30 хвилин перед самою процедурою.

Підготовка до ультразвукового дослідження сечостатевої системи в чоловіків абдомінальним датчиком – нирок, сечоводів, сечового міхура та передміхурової залози – проходить так само.

Якщо говорити про підготовку до звичайного УЗ-дослідження або еластографії молочних залоз у жінок, то вона дуже проста. По-перше, дослідження бажано проводити на 7-9 день менструального циклу. По-друге, візьміть із собою на обстеження медичну документацію або книжку та результати попередніх аналізів, якщо такі є.

А от підготуватися до планового звичайного ультразвукового дослідження або еластографії щитоподібної залози ще простіше — принесіть з собою результати попередніх медичних обстежень, якщо такі були. І все!

Проте до еластографії печінки треба трохи підготуватися: за 3 години нічого не їсти та бути в спокої. І візьміть на дослідження свою медичну документацію та скерування лікаря-гастроентеролога, якщо таке є.

У нашій клініці ми ще проводимо такі дослідження: електрокардіографію (ЕКГ) та ехокардіографію, або УЗД серця чи, як його ще скорочено називають, ЕХО КГ. Підготуватись до них просто — бути в спокої та принести попередню медичну документацію, якщо така є.

А от до такого важливого та складного дослідження, як колоноскопія, або, як його ще скорочено називають лікарі, КС, необхідно дуже старанно готуватися. В цьому дослідженні якість результатів неймовірно залежить від якості підготовки кишківника. Тому, будь ласка, уважно та старанно дотримуйтеся інструкцій, адже це ваше здоров'я.

Найперший і найважливіший аспект полягає в тому, що для вашого комфорту ми проводимо дослідження в стані медикаментозного сну. Саме тому за день до проведення колоноскопії необхідно пройти консультацію анестезіолога з результатами обстежень: загального аналізу крові та сечі, глюкози в крові й електрокардіограми. Всі ці аналізи можна зробити у нашій клініці. А безпосередньо після дослідження під медикаментозним сном не можна сідати за кермо, тому не приїжджайте до клініки на власному авто.

Ми проводимо КС і без медикаментозного сну, проте дізнайтеся про всі деталі проведення цієї процедури в лікаря-гастроентеролога.

Тепер перейдімо до безпосередньої підготовки. Перш ніж її розпочати, придбайте в аптеці:

• два флакони по 30 мл рідкого сиропу симетикону або еспумізану;

• чотири пакетики фортрансу й додатково 1 пакетик на кожні 15-20 кг, якщо ваша вага понад 80 кілограмів. Звісно, за відсутності протипоказань до такого виду підготовки.


Зверніть увагу! Готуючи кишківник до КС, НЕ МОЖНА ГОЛОДУВАТИ, а варто дотримуватися чітких рекомендацій щодо режиму харчування.

За 3 доби до проведення процедури викресліть із раціону: каші, мак, ягоди, овочі, фрукти, зелень, бобові, гриби, насіння, зерна, горіхи, чорний хліб, молоко, ковбасні вироби та жирне м'ясо.

Можна вживати: фільтрований овочевий, м'ясний або рибний бульйон, нежирні відварені м'ясо, рибу, філе птиці, твердий сир, сухарі з білого хліба, домашнє печиво без волокон, чай, каву, негазовані напої, фруктові соки без м'якоті або кисіль.

За 1 добу перед дослідженням вживайте тільки рідку їжу: фільтрований бульйон, кисіль і освітлені соки без м'якоті, окрім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої та чай. Цього ж дня о 15:00 має бути останній прийом будь-якої їжі, а з 17:00 до 19:00 починайте прийом фортрансу. Тут є свої особливості.

Фортранс необхідно приймати з розрахунку не менше ніж 4 літри: 1 пакетик на 1 л води. У випадку маси тіла понад 80 кг приймайте додатково по 1 л розчину на кожні додаткові 15-20 кг маси тіла. Розчиняйте засіб тільки в негазованій воді та приймайте розчин охолодженим. Випивайте його поступово по 1 літру протягом 1 години, виконуючи легкі фізичні вправи (ходьба, біг, нахили, повороти тулуба та присідання). Тобто по 1 склянці кожні 15 хвилин окремими ковтками. Якщо такий графік для вашого організму занадто складний, то можна пити 2 л за 3 години або 4 години. Запивайте кожну склянку розчину Фортрансу половиною або цілою склянкою негазованої води.

Приблизно через 1 год після початку прийому з'являться безболісні рідкі випорожнення.

Випорожнення завершаться виділенням прозорої або злегка забарвленої рідини через 2-3 години після прийому останньої дози.

В останню порцію Фортрансу вранці та ввечері додайте по 30 мл еспумізану.

У день дослідження треба почати прийом залишку розчину Фортрансу за 6 годин до початку колоноскопії. Тому уважно ознайомтеся з умовним графіком, бо якщо:

КС призначена на – то почати прийом

 • 09:00 з 3:00
 • 10:00 з 4:00
 • 11:00 з 5:00
 • 12:00 з 6:00
 • 13:30 з 7:30
 • 14:30 з 8:30
 • 15:30 з 9:30
 • 16:00 з 10:00
 • 17:00 з 11:00
 • 18:00 з 12:00

За 4 години до колоноскопії не можна нічого їсти та пити.

Важливо приїхати до клініки ЗА 1 ГОДИНУ ДО ПОЧАТКУ дослідження для оформлення медичної документації та консультації анестезіолога.

А починати прийом їжі треба не раніше, ніж через 2 години після процедури. Їсти треба невеликими порціями: по 200-300 грамів дієтичної їжі. Тобто вживати можна варену, запечену або тушковану їжу.

Ще одне дослідження, до якого треба відповідально підготуватися — езофагогастродуоденоскопія, або скорочено ЕГДС. За 8-12 годин до нього не можна їсти та за 2-3 години — пити. Та, як завжди, мати скерування лікаря і медичну документацію, якщо вони у вас є.

Важливо, що ЕГДС проводять у стані медикаментозного сну або без нього. Проте, якщо ви обираєте дослідження з використанням медикаментозного сну, то, як і перед колоноскопією, необхідно отримати консультацію анестезіолога з результатами обстежень: загального аналізу крові та сечі, глюкози в крові та електрокардіограми. Всі ці аналізи можна зробити у нашій клініці. Безпосередньо після дослідження під медикаментозним сном не можна сідати за кермо, тому не приїжджайте до клініки на власному авто.

Як, і перед колоноскопією приїжджати до клініки необхідно за 1 годину до обстеження для оформлення медичної документації та консультації анестезіолога.
Тож телефонуйте за номерами (044) 290 87 89, (073) 290 87 89, щоб забронювати собі час на дослідження вашого організму.

Будьте здорові разом із «Якість Життя»!

Дяченко Наталія Валентинівна
Лікар-гастроентеролог, лікар-терапевт, лікар УЗД в клініці "Якість Життя".
СТАТТІ ТА НОВИНИ
© 2019 ТОВ "Система-ЯКІСТЬ ЖИТТЯ"
Ліцензії та документи
Публічний договір
Ліцензія

*Ліцензія на провадження господарської
діяльності з медичної практики згідно Наказу Міністерства
охорони здоров'я України
19.08.2019 № 1830
ТОВ "СИСТЕМА-ЯКІСТЬ ЖИТТЯ"
м.Київ, вул. Велика Житомирська, буд.14