Багато хто вже чув про плазмоліфтинг. Ця процедура стала популярною після того, як Кім Кардаш'ян розповіла у своїх соціальних мережах про її ефективність. Дехто саме через це досі називає методику «вампірським ліфтингом». Однак мало хто знає про наукове підґрунтя плазмоліфтингу. А зокрема про те, як його використовують у медицині.
Пропоную розібратися докладніше.
І відповісти на головне запитання: в чому різниця між косметологічним і медичним плазмоліфтингом? Що таке плазмоліфтинг? Плазмоліфтинг, або англійською мовою Platelet-Rich Plasma — це ін'єкційний спосіб стимулювання регенераційних процесів у тканинах. Для ін'єкцій використовується збагачена тромбоцитами плазма, відцентрифугована з власної крові.
Чому використовують саме плазму? Тому що вона складається з унікального комплексу білків, гормонів і корисних мікроелементів. До того ж, плазма містить так звані фактори росту, що допомагають стимулювати синтез власного колагену, еластину та інших структурних речовин, важливих для нашого організму.
І головне: плазма — на всі 100% споріднений біоматеріал, а це стрімко знижує ризики ускладнень і можливих алергічних реакцій.
Тепер давайте визначимося: плазмоліфтинг – це більше медицина чи косметологія? Однозначної відповіді немає. Та все ж технологія плазмоліфтингу є модифікацією давно відомого в медицині методу аутогемотерапії. Він застосовується для прискорення загоєння, відновлення тканин і репарації.
Перші випробування методики пройшли ще у 70-х роках ХХ століття. В лабораторних умовах було доведено, що плазма має високий вміст тромбоцитів. Тож допомагає відновлювати пошкоджені тканини та їх метаболізм; збільшує синтез колагену й еластину; нормалізує водний баланс.
Це призвело до того, що наразі плазмоліфтинг застосовують у гінекології, стоматології, хірургії та, безперечно, в дерматології.
Особливої відмінності між косметологічним і медичним плазмоліфтингом немає. Та є важливий нюанс: професіональність того, хто виконує процедуру. Лікарі понад п'ять років вивчають анатомію людини і відмінно знають, як влаштований наш організм: усі м'язи, тканини та клітини. На відміну від більшості косметологів, які отримують свій сертифікат за пів року. І це в кращому випадку.
Тож по врегулювання естетичних проблем зі шкірою варто звертатися до дерматолога.
Якщо вас непокоять пігментація, сухість, лущення шкіри, сірий колір обличчя, з'являються зморшки — вам може допомогти плазмоліфтинг.
Як бонус: зникнуть неглибокі мімічні зморшки та початкова стадія «провисання» шкіри. Сповільнюється процес старіння за рахунок підвищення тонусу, еластичності, пружності. Та й загалом загальний зовнішній вигляд шкіри неймовірно покращиться та підтягнеться.
До речі, плазмоліфтинг вирішує й проблеми з випадінням волосся. А також допомагає прибрати лупу і тьмяність.
І що важливо: процедура стимулює ріст волосся за рахунок поліпшення мікроциркуляції в шкірі волосистої частини голови: волосся набуває сили та блиску.
Як підготуватися до процедури плазмоліфтингу в дерматолога? Насамперед варто здати аналіз крові: загальний (клінічний), коагулограму, ліпідограму, глікований гемоглобін, індекс НОМА, гематокрит, аналізи на гепатити, ВІЛ і сифіліс.
За чотири тижні до процедури не наносити засоби для автозасмаги, а за 2-3 дні – відмовитися від жирного, смаженого, солоного й алкогольних напоїв, пити більше води.
У день процедури варто утриматися від їжі впродовж 5 годин до плазмоліфтингу.
Що не можна робити після плазмоліфтингу? Після процедури 24 години не можна користуватися декоративною косметикою і 7 днів не слід приймати аспірин, ібупрофен і їх похідні. Також упродовж двох тижнів варто утриматися від відвідування лазні, солярію, купання у водоймах і басейнах.
Плазмоліфтинг можна всім? Ні, ні і ще раз НІ! Ця процедура підходить аж ніяк не кожному.
Вам протипоказана процедура, якщо у вас тромбоцитопенія, синдром дисфункції тромбоцитів, сепсис, гепатит, автоімунна хвороба щитоподібної залози, ревматоїдний артрит або онкологічні захворювання.
До того ж, плазмотерапія не рекомендується за наявності діабету, захворювань серця, нирок або легень. А також якщо є інфекційний процес у місці введення плазми. Та й взагалі сеанси не проводять у гострий період запальних процесів. ГРВІ та грип є одними з них. Навіть нещодавнє підвищення температури — ризик.
Також протипоказанням є системний прийом антикоагулянтів, нестероїдних протизапальних препаратів, кортикостероїдів і ретиноїдів. А ще прийом антибіотиків, лактація та період менструації в жінок.
Важливо: неврози, депресія та психічні порушення також є важливими протипоказаннями.
А якщо ви – алергік, обов'язково попередьте про це лікаря: на етапі очищення крові та перетворенні її на препарат застосовуються про- та антикоагулянти, на які може бути алергія.
Якщо ж у вас немає жодних протипоказань, звертайтеся до лікарів клініки «Якість Життя». Ми радо усунемо всі можливі естетичні проблеми та відновимо якість вашого життя❤️ Наталія Смоляр —лікар дерматовенеролог вищої категорії