Симптоми: дискомфорт, здавленість у верхньому відділі очеревини; біль у животі; печія, кисла відрижка; білий «обкладений» язик; нудота, блювота, розлад випорожнень; підвищення температури тіла. Окремі симптоми можуть збігатися з розладом ЖКТ, але у випадку виявлення двох і більше симптомів одночасно – слід звернутися до гастроентеролога.
Причини: інфікування бактерією Helicobacter pylori, довготривале лікування та прийом ліків, токсичні умови праці, стрес, нерегулярне харчування, паління, алкоголь.
Що робити? Звернутися за консультацією, зробити діагностику та лікуватися.
ПЕЧІЯ
Симптоми: відчуття печіння в стравоході; неприємний кисло-гіркий смак у роті; кислотний рефлюкс; відрижка; біль у грудях з іррадіацією в шию та горло.
Причини: вплив шлункового соку на слизову оболонку стравоходу. Може виникати внаслідок прийому ліків, надмірної ваги, неправильного харчування, рефлюксної хвороби.
ПАНКРЕАТИТ
Симптоми: сильний тупий біль під ложечкою або оперізуючий біль; збліднення; підвищення температури тіла; стрибки артеріального тиску; здуття; відрижка; нудота; блювота (блювота не приносить полегшення, присутня жовч). Може бути діарея або закреп. Склери очей можуть жовтіти, шкірний покрив також.
Причини: хвороби жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, гастрит, хвороба дванадцятипалої кишки, цукровий діабет, гіпертонічна слабкість, хвороби судин. Також може виникати внаслідок прийому деяких препаратів, вагітності, отруєння, регулярного переїдання, інфекційних хвороб, алергії, травми живота, фактора спадковості.
СИНДРОМ ПОДРАЗНЕНОГО КИШЕЧНИКУ
Симптоми: рецидивуючий біль в животі не менше одного дня на тиждень, який продовжується впродовж 3-6 місяців та пов'язаний з дефекацією (може посилюватись або бути незмінним) або зі зміною частоти дефекації та зміною форми чи зовнішнього вигляду калу. Причини: психологічні та соціальні фактори (стрес), а також перенесені кишкові інфекції.
Симптоми: набряк живота, болісні відчуття в животі, затримка рідини, розлади шлунка, порушення травлення, слабкість, втрата апетиту, зміна кольору калу та сечі, свербіння шкіри, констипація, діарея, кишкова кровотеча тощо.
Причини: зловживання алкоголем; вплив алюмінію (з продуктів харчування та упаковки, забрудненої атмосфери, антиперспірантів, фторидів із води з-під крана); нездорова їжа; ожиріння; надмірна кількість заліза та вітаміну A в організмі; вживання медикаментів (ацетамінофену, антидепресантів, статинів, антибіотиків, антацидів); під впливом хімічних речовин (у землеробстві, що містяться в товарах для дому та гігієнічних засобах); куріння.
ГЕЛЬМІНТОЗ
Симптоми: свербіж у періанальній ділянці, зокрема у вечірній час і вночі; розлади ШКТ; порушення сну; нерідко – періодичний біль у животі; швидка стомлюваність; дратівливість; слабкість; кашель; втрата ваги тощо.
Причини: недостатня гігієна, брудні руки, гризіння нігтів, існування гельмінтів у продуктах харчування, ураження через відкриті рани та подряпини.
ВИРАЗКА ШЛУНКА
Симптоми: біль або дискомфорт у верхній частині живота (посилюються на голодний шлунок); відчуття швидкого насичення; відрижка, дискомфорт або здуття після прийому їжі; печія; нудота.
Причини: інфекція Helicobacter pylori і довготривале використання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) – аспірину, ібупрофену, диклофенаку тощо. Ризик розвитку виразки підвищує паління і зловживання алкоголем.
ХВОРОБИ СТРАВОХОДУ
1. Ахалазія: Симптоми: відчуття, що їжа залишається в стравоході, й ускладнення ковтання; труднощі під час ковтання рідин; відчуття нудоти в лежачому стані; блювання шматками їжі; кашель; біль у грудях, що поширюється на спину та нижню щелепу; втрата ваги. Причини: інфекційні захворювання; запальні процеси у стравоході; вроджена аномалія нервових сплетінь стінки стравоходу; порушення вегетативної нервової системи; сильний стрес; недотримання дієти; швидкий і хаотичний прийом їжі.
2. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: Симптоми: печіння в грудях і горлі; відчуття повернення їжі назад, до горла; раптові витоки шлункового соку, що йде вгору до горла; відчуття задухи вночі; втрата ваги. Причини: невідомі. Ймовірно, що уразливість до захворювання визначається особливостями будови внутрішніх органів.
3. Варикоз стравоходу: Симптоми: дуже темні випорожнення; часта блювота з появою крові або слідів, що на вигляд як кава; запаморочення, відчуття холоду, слабкості – всі симптоми, які вказують на втрату крові. Причини: неправильне анатомічне з'єднання вен стравоходу з ворітною веною й органами черевної порожнини.
4. Рак стравоходу: Симптоми: утруднення ковтання як рідини, так і твердих продуктів; густа слина; грудний біль; біль при ковтанні та кислотність (причина сплутати рак стравоходу із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою); втрата ваги; сильний і постійний кашель; гикавка; напади пневмонії; біль у кістках і надзвичайне виснаження; анемія; темні випорожнення; нудота. Причини: основні фактори ризику – це куріння; алкоголь; недостатнє вживання фруктів та овочів; ахалазія кардії. Підвищений ризик аденокарциноми мають пацієнти із стравоходом Барретта.
Click to order
Ваш запит
Total:
ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ
Напишіть, будь ласка, ваші дані та запит
Я погоджуюсь на використання моїх персональних даних
ВУЗЬКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ
Ми – вузькоспеціалізована клініка, що здатна вирішити більшість проблем у сфері гастроентерології. Це – наша ключова перевага.
ЛАГІДНЕ ЛІКУВАННЯ
Якість Життя – це атравматичні методи лікування й максимально можливий результат у стислі терміни.
СУЧАСНА АПАРАТУРА
У нас є всі необхідні передові апарати для точної діагностики та фахові спеціалісти для ефективного оперативного лікування.
*Ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики згідно Наказу Міністерства охорони здоров'я України 19.08.2019 № 1830 ТОВ "СИСТЕМА-ЯКІСТЬ ЖИТТЯ" м.Київ, вул. Велика Житомирська, буд.14