Лабораторний чекап як основа здоров’я

Якість нашого здоров’я — а разом із тим і життя — залежить від того, як ми про нього дбаємо: режим харчування, сон і фізична активність. Та не варто забувати про базу — знання про свій організм і його «робочий стан». Щоб це перевірити, потрібен регулярний лабораторний чекап.

Що це?

Повна перевірка нашого організму: від загального аналізу крові й інших важливих досліджень до консультації терапевта, який їх професійно інтерпретує. Такий чекап необхідний кожній людині, незалежно від віку та статі. Адже хвороби помолодшали, а розбиратись із ними значно легше на початкових стадіях.

Безперечно, лабораторні чекапи можуть відрізнятися, залежно від вашої цілі, віку та статі. Однак сьогодні ми підготували для вас список аналізів із поміткою «маст» для молодих жінок і чоловіків до 40 років.

Загалом у такого лабораторного чекапу для чоловіків і жінок багато спільного!

Погодьтеся, всім треба пройти загальний аналіз крові — розгорнутий. Це дослідження якісного та кількісного складу крові: еритроцитів і їхніх специфічних показників, лейкоцитів і їх різновидів у відсотковому співвідношенні, а також тромбоцитів. Воно необхідне для діагностики всього організму. До того ж не варто нехтувати аналізом, що визначає рівень глюкози в крові та глікований гемоглобін. Адже перший показує рівень глюкози в крові на момент дослідження, а другий — середній рівень за останні місяці. Їх головна мета: діагностика цукрового діабету.

Друге важливе дослідження для кожного — загальний аналіз сечі. Його широко використовують для діагностики багатьох захворювань, насамперед сечостатевих органів: циститу, нирковокам’яної хвороби та туберкульозу. Крім цього треба зробити копрограму калу. Це дослідження дає змогу оцінити процес перетравлення їжі, виявити запальний компонент або яйця гельмінтів. Воно найефективніше для діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту.

Ще до такого лабораторного чекапу має входити аналіз на всі основні ферменти печінки — органу, що забезпечує синтез багатьох життєво важливих сполук, знешкоджує токсичні речовини, що утворюються всередині організму або надходять ззовні. А також бере участь у процесі травлення — виробленні жовчі. Більше того, кожному треба здавати аналіз на гепатит В і С.

Обов’язковим є лабораторний аналіз ниркових проб — комплексне дослідження крові, що відображає функціональний стан нирок. Оскільки, якщо рівень певних речовин у крові підвищується, це є сигналом проблеми в їх роботі.

Важливо перевірити ліпідограму крові — це низка показників ліпідного обміну організму, що визначається за допомогою аналізів на загальний рівень холестерину (ХС), його ліпідних фракцій (ЛПНЩ і ЛПВЩ) і рівня тригліцеридів у крові. Нормальні результати ліпідограми є ознакою здоров’я серцево-судинної системи людини. Крім цього, важливо оцінити рівень основних гормонів щитоподібної залози — вільного тироксину (Т4) і тиреотропного гормону (ТТГ). Адже вона є важливим регуляторним органом, що відіграє велику роль у роботі більшості систем організму.

Одним із найважливіших регулярних лабораторних аналізів, які треба робити кожному, є тест на ВІЛ. Оскільки ця хвороба значно ближче, ніж це може здатися. А захворіти на неї можна досить побутовим шляхом: на манікюрі або в стоматологічному кріслі. Тому будьте дбайливі до себе та свого організму — здайте і цей аналіз також.

Окрім лабораторних досліджень, усім регулярно треба проходити ультразвукове обстеження щитоподібної залози, нирок, органів черевної порожнини та малого тазу. І тільки тут починаються розбіжності між аналізами для чоловіків і жінок!

Адже жінкам вкрай необхідно проходити ультразвукове обстеження молочних залоз і щонайменше один раз на рік консультуватись із гінекологом. Також важливо здавати мазок на цитологію з шийки матки. А ще інші аналізи, які призначає вже гінеколог, залежно від вашого запиту та стану здоров’я репродуктивної системи.

Чоловікам, у свою чергу, треба здавати аналіз на простатичний специфічний антиген (скорочено ПСА) — це білкова речовина, яку виробляють клітини передміхурової залози. Якщо капіляри передміхурової залози ушкоджуються, ПСА підвищується. Причиною ушкодження може бути будь-який процес, включно з простатитом, аденомою передміхурової залози, раком простати.

Ось і все. Після того, як лабораторний чекап зроблено, вам варто проконсультуватися із своїм терапевтом та бути впевненим у якості здоров’я.

Здати всі ці аналізи, пройти ультразвукове обстеження на апараті експертного класу та отримати професійну інтерпретацію результатів ви можете в клініці «Якість Життя» — в самому центрі міста Києва. Навіть під час обідньої перерви!

Ви отримаєте 16 років точної лабораторної діагностики Дніпролаб, найточніше технічне оснащення клініки та висококваліфіковану консультацію лікарів вищої категорії. Обирайте комфорт і відмінну якість разом із клінікою «Якість Життя»!

Лікар-терапевт клініки «Якість Життя» вищої категорії Наталя Дяченко.