Медикаментозний сон як спосіб зробити ендоскопічні дослідження комфортними

Багато людей відкладають похід до гастроентеролога через страх перед ендоскопічними дослідженнями. Але сьогодні медицина зробила декілька кроків уперед — наразі ми пропонуємо своїм пацієнтам пройти ці дослідження уві сні. Це — зовсім не те саме, що анестезія, а тому значно безпечніше для нашого організму.


Методику такого ендоскопічного дослідження фахівці називають «під час медикаментозного сну» або «з седацією». У світі її застосовують уже понад 20 років. Але спершу це було доступно тільки клієнтам елітних клінік. Більш-менш повсюдно такі обстеження почали проводити лише впродовж останніх років.


Переваги проведення ендоскопічного дослідження в умовах медикаментозної седації очевидні — ви не переживаєте та зовсім не відчуває дискомфорту або болючості. Це дає можливість лікарю провести повноцінне обстеження, сконцентруватися на проведенні дослідження та не відволікатися при цьому на пояснення про те, як необхідно поводитися для якісних результатів.


Принцип такого дослідження простий. Перед початком процедури лікар-анестезіолог внутрішньовенно вводить спеціальний снодійний препарат. У нашій клініці ми зазвичай використовуємо найбільш безпечний препарат серед усіх — профопол. Коли людина засинає, лікар розпочинає дослідження.


Медикаментозний сон — глибокий, тому жодного дискомфорту або неприємних відчуттів ви не відчуваєте. А коли дія препарату закінчується, зазвичай вона триває не довше ніж 30 хвилин — цього достатньо для проведення обстеження — прокидаєтеся. Дискомфорту не виникає й на цьому етапі. Адже седація — це не наркоз, а тому вона переноситься значно легше. Після неї не буває млявості, загальмованості чи проблем з орієнтуванням.


Однак все одно рішення про те, чи можна зробити гастроскопію в процесі медикаментозного сну чи ні, ухвалює лікар-анестезіолог.


Переважно екстрена процедура не здійснюється з седацією, оскільки відсутній час на підбір і введення медикаментозного препарату. Також лікар не має діагнозу та додаткових обстежень, які необхідні, щоб зрозуміти, чи є ризик під час проведення седації.


Адже вони все ж таки є. У вас може бути алергія на той чи інший препарат, проблеми з нервовою або серцево-судинною системою та будь-які інші ускладнення, про які ви можете не здогадуватися, не пройшовши додаткового обстеження організму.


Хоча здається, що підготовка до введення пацієнта в сон проста, але вкрай необхідна.


Перше, що треба зробити, — отримати консультацію анестезіолога за день до процедури з результатами обстежень: загального аналізу крові та сечі, глюкози в крові та електрокардіограми. Бажано мати направлення лікаря та медичну документацію, якщо такі є. Та обов’язково не їсти за 8-12 годин до проведення седації та за 2-3 години — не пити.


Щоб дослідження пройшло швидко та без ускладнень, лікар-анестезіолог постійно на ньому присутній. Його завдання полягає в тому, щоб підібрати відповідний препарат, ввести та вивести людину з медикаментозного сну. І найважливіше — спостерігати за вами під час проведення дослідження.


Перед початком дослідження зніміть контактні лінзи, зубні протези, прикраси та окуляри, розстебніть або зніміть одяг, що стискає вас — краватка, бюстгальтер, ремінь на штанах. А також обов’язково попередьте лікаря про наявні хронічні захворювання та медикаменти, які ви приймаєте останні кілька тижнів.


Також є низка рекомендацій про те, що не рекомендовано робити після седації. Адже вона може вплинути на вашу здатність правильно та швидко реагувати на події, що відбуваються. А це може спричинити серйозні наслідки!


Тому протягом доби після дослідження не слід керувати автомобілем або іншими транспортними засобами; ухвалювати будь-які важливі рішення або підписувати юридичні документи без довіреної особи та приймати алкоголь або снодійні препарати.


І все це тільки через те, що ваша увага буде трохи розсіяна. Проте без яскраво вираженого вповільнення та затьмарення розуму.


Ось і все. Самі бачите, що гастроскопія та колоноскопія в медикаментозному сні — це більше не боляче та абсолютно безпечно. Тому будьте уважні до свого здоров’я і не бійтеся складних досліджень. Вони допоможуть уникнути ускладнень! І, безумовно, довіряйте свій організм тільки професіоналам та будьте здорові разом із клінікою «Якість Життя»!