Підготовка до колоноскопії або КС

Найперший і найважливіший аспект — консультація з лікарем-гастроентерологом.

Другий, проте не менш важливий момент полягає в тому, що зазвичай ми проводимо дослідження в стані медикаментозного сну. Саме тому за день до проведення колоноскопії необхідно пройти консультацію анестезіолога з результатами обстежень: загального аналізу крові та сечі, глюкози в крові та електрокардіограми. Всі ці аналізи можна зробити у нас в клініці. А безпосередньо після дослідження під медикаментозним сном не можна сідати за кермо, тому не приїжджайте до клініки на власному авто.

Ми проводимо КС і без медикаментозного сну, проте дізнайтесь про всі деталі проведення цієї процедури у лікаря-гастроентеролога.

Тепер перейдемо до безпосередньої підготовки. Перед тим, як її розпочати придбайте в аптеці:

• два флакона по 30 мл рідкого сиропу симетикону або Еспумізану;
• 4 пакетика Фортрансу. Плюс 1 пакетик на кожні 15-20 кг, якщо ваша вага дорівнює більше 80 кілограм. При відсутності протипоказань до такого виду підготовки — Фортрансу.


Зверніть увагу! При підготовці кишківника до КС НЕ МОЖНА ГОЛОДУВАТИ, а варто дотримуватись чітких рекомендацій щодо режиму харчування.

За 3 доби до проведення процедури виключіть з раціону: каші, мак, ягоди, овочі, фрукти, зелень, бобові, гриби, насіння, зерна, горіхи, чорний хліб, молоко, ковбасні вироби та жирне м’ясо.

Вам можна вживати: фільтрований овочевий, м’ясний або рибний бульйон, нежирні відварені м’ясо, риба, філе птиці, твердий сир, сухарі з білого хліба, домашнє печиво без волокон, чай, кава, негазовані напої, фруктові соки без м’якоті або кисіль.

За 1 добу перед дослідженням вживайте тільки рідку їжу: фільтрований бульйон, кисіль та освітлені соки без м’якоті, окрім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої та чай. В цей же день о 15:00 має бути останній прийом будь-якої їжі, а з 17:00 до 19:00 години починайте прийом Фортрансу. Тут є свої особливості.

Фортранс необхідно приймати з розрахунку не менше ніж 4 літри: 1 пакетик на 1 л води. При масі тіла понад 80 кг приймайте додатково по 1 л розчину на кожні додаткові 15-20 кг маси тіла. Розчиняйте засіб тільки в негазованій питній воді та приймайте розчин охолодженим. Випивайте його поступово на тлі легких фізичних вправ: ходьби, бігу, нахилів, поворотів тулуба та присідань по 1 літру протягом 1 години. Тобто по 1 склянці кожні 15 хвилин окремими ковтками. Якщо такий графік для вашого організму занадто складний, то можна пити 2 л за 3 години або 4 години. Запивайте кожну склянку розчину Фортрансу половиною або склянкою негазованої води.

Приблизно через 1 год після початку прийому з’являться безболісні рідкі випорожнення.

Випорожнення завершаться виділенням прозорої або злегка забарвленої рідини через 2-3 години після прийому останньої дози.

В останню порцію Фортрансу вранці та ввечері додайте по 30 мл Еспумізану.

В день дослідження потрібно почати прийом залишку розчину Фортрансу за 6 годин до початку колоноскопії. Тому уважно ознайомтеся з умовним графіком, бо якщо:

КС призначена на: то почати прийом

09:00 з 3:00
10:00 з 4:00
11:00 з 5:00
12:00 з 6:00
13:30 з 7:30
14:30 з 8:30
15:30 з 9:30
16:00 з 10:00
17:00 з 11:00
18:00 з 12:00


За 4 години до колоноскопії не можна нічого їсти та пити.

Важливо приїхати в клініку ЗА 1 ГОДИНУ ДО ПОЧАТКУ дослідження для оформлення медичної документації та консультації анестезіолога.

А починати прийом їжі треба не раніше, ніж через 2 години після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями: по 200-300 грам дієтичної їжі. Тобто, вживати можна варену, запечену або тушковану їжу.

За результатами обстеження ви можете пройти консультації лікаря гастроентеролога.

Дзвоніть за телефонами (044) 290 87 89 , (073) 290 87 89, щоб забронювати собі час на дослідження вашого організму. Будьте здорові разом із «Якість Життя»!