Знайомтесь, це терапевт!

Консультація терапевта – наче зустріч із турботливим знайомим.

Так відбувається тому, що терапевт – це перший лікар, на консультацію до якого ви приходите. Лікар привітно зустрічає вас і починає прийом.

Консультація лікаря полягає у відстеженні хвороб і визначенні курсу лікування пацієнта. Тому хороший лікар-терапевт ідеально знає про всю діяльність нашого організму, причинно-наслідкові механізми захворювань, їх діагностування та профілактику. А тому в багатьох випадках консультація терапевта – це єдине, чим ви можете обмежитися, відвідавши поліклініку.

Якщо ви хронічно втомлені або серцево-судинна, дихальна, травна чи видільна система розказує вам, що з нею не все добре, — звертайтеся до терапевта.

Організм може сигналізувати через підвищений артеріальний тиск, нежить, кашель, біль у горлі, підвищену температуру, печію, нудоту, здуття живота, гастрит, коліт, холецистит, анемію, алергію, підвищення або зниження ваги, порушення в аналізах чи обстеженнях внутрішніх органів, запалення нирок і сечовивідних шляхів, ерозію або виразку шлунка, дванадцятипалої кишки, діарею, закреп та багато інших симптомів і хвороб.

Лікар-терапевт починає із загального опитування та клінічного огляду, адже організм — це одне ціле, всі наші органи пов’язані між собою. А також у такий простий спосіб він здійснює диференційну діагностику для виявлення причин захворювання та ефективного лікування наслідків.

Найпопулярніша причина відвідування терапевта в зимову пору року – ГРВІ та запальні процеси в дихальних шляхах.

Здавалося б, усі уже знають, що таке ГРВІ та чим цей діагноз небезпечний. Але ж ні. Практика засвідчує, що не всі. Тому давайте ще раз з’ясуємо, що таке ГРВІ та як її лікують.

ГРВІ – гостра респіраторна вірусна інфекція, спричинена різними вірусами: ротавірусом, аденовірусом, парагрипом тощо. Тому проявляє себе вона абсолютно по-різному. І в цьому найбільша її небезпека. Найчастіше ГРВІ виявляється як риніт, ринофарингіт, трахеїт або пневмонія.

Загальні симптоми інфекції: підвищення температури та загальна слабкість. А далі все залежить від проявів. Так, важливий симптом риніту – нежить, фарингіту – біль і першіння в горлі, грипу – надвисока температура, головний біль, сухий кашель, пневмонії – кашель, задишка та загальна слабкість.

Тому дуже важливо довіряти своє здоров’я професіоналу, який може відрізнити ГРВІ від бактеріального тонзиліту, бактеріальний бронхіт від езофагіту та плеврит від стенокардії.

Перше, що робить терапевт, як ми вже знаємо, – збирає докладний анамнез хвороби. Тобто просто спілкується з вами про ваші симптоми, час, коли вони почалися, і ставить усі необхідні запитання. Потім він вимірює пульс і температуру тіла, здійснює клінічний огляд, перкусію, пальпацію, аускультацію за органами та системами організму. А також за потреби призначає такі додаткові обстеження, як розгорнутий загальний аналіз крові, сечі, аналіз крові на С-реактивний білок, які дуже важливо робити натщесерце, мазок із мигдалин, щоб зробити бакпосів, рентген легенів, ЕКГ, УЗД тощо.

За результатами клінічного огляду та необхідних обстежень лікар встановлює діагноз і призначає лікування.